[ad_1]

شفقنا- نخست وزیر عراق فردا (شنبه) در سفری بسیار مهم و تعیین کننده برای دیدار با جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا عازم عراق خواهد شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از خبرگزاری فرات ، الکاظمی دومین رهبر عرب است که پس از پادشاه اردن عبدالله دوم با بایدن در کاخ سفید دیدار می کند.

یک منبع نزدیک به دفتر نخست وزیر عراق مواردی را که القادیمی در ایالات متحده بررسی خواهد کرد بسیار مهم و سرنوشت ساز خواند.

این منبع گفت: هیئت الکاظمی 100٪ فنی است و وی در گفتگوی استراتژیک عراق و ایالات متحده بر این هیئت تمرکز کرد. فعالیت های این هیئت سیاسی نیست ، بلکه فنی است و هدف آن تلاش برای کشف موارد ، فرصت ها ، چالش ها و مشارکت ها به روشی فنی و حرفه ای ، متناسب با منافع ملی عراق و نیاز به همکاری و مشارکت در این زمینه است. حوزه.

این منبع همچنین درمورد هیئت نظامی الكاظمی در این سفر را همراهی كرد: “همراهی فرماندهان نظامی با كاظمی در این سفر بخشی از یك گفتگوی استراتژیك خواهد بود و نتیجه قابل توجهی برای بخش امنیت ، كه جدول زمانی برای عقب نشینی نیروهای آمریکایی از عراق. “و این گفتگوها بازگشت روابط ایالات متحده و عراق به دوران قبل از موصل خواهد بود. علاوه بر این ، برنامه های همکاری در زمینه آموزش و تبادل اطلاعات فعال می شوند.

این منبع گفت: “موارد مهم دیگری نیز وجود دارد مانند مسئله برق که الکاظمی با ایالات متحده در مورد آنها گفتگو خواهد کرد ، بنابراین در این گفتگوها درباره برنامه مدیریت انرژی ، جذب سرمایه ، گفتگو با شرکت جنرال الکتریک ، موضوع ایران پرداخت برای گاز ، معافیت های بین المللی و تحریم ها علیه ایران و جذب سرمایه گذاری در انرژی.

این منبع خاطرنشان کرد که الکاظمی روابط خود را با ایالات متحده به روابط قبلی خود با واشنگتن بر اساس توافقات قبلی باز می گرداند ، و جدول زمانی برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق تعیین خواهد شد.

اخبار در فرات دیدن

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.